Aktualności

Czas pędzi nieubłaganie, czyli wakacji półmetek… 2009-07-29
 

Ta „większa połowa”  już za nami, niestety! Koniec czerwca i lipiec upłynęły nam bardzo pracowicie. Zaczęliśmy jak zwykle obozem szkółki w Nieporęcie. Nasi dzielni najmłodsi zawodnicy każdego dnia pilnie zdobywali kolejne żeglarskie umiejętności. Zwieńczeniem tej pracy był udział w regatach Nivea Błękitne Żagle, na które udaliśmy się do Poznania na zakończenie obozu. Sprawdzian wypadł wyśmienicie, wszyscy żeglowali fantastycznie, w tych pierwszych w swoim życiu zawodach i mogą być z siebie bardzo dumni. Udało nam się nawet zdobyć jednego delfinka – Paulinka była najlepsza wśród najmłodszych! Ogromne brawa dla wszystkich!

W tym czasie, kiedy najmłodsi stawiali swe pierwsze kroki w żeglarskich regatach, starsi Optimiściarze doskonalili swe umiejętności w Pucku. W drodze na obóz gościli również w Poznaniu, gdzie tydzień przed NIVEĄ odbywały się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Akwen Kiekrza okazał się szczęśliwy dla naszych zawodników – cała piątka zakwalifikowała się do tych najważniejszych dla grupy A zawodów. Na zakończenie puckiego obozu zawodnicy grupy B startowali w Gdyni w Pucharze Trenerów a A-grupowcy próbowali swych sił na Laserach.

W Pucku bawili również Laserowcy i to dwukrotnie. Pomiędzy tymi pobytami startowali w regatach Pucharu Europy w Warnemuende,  zaś na koniec tego żeglarskiego maratonu w Gdynia Sailing Days będących eliminacją do OOM dla Lasera 4.7 i tu wszyscy zdołali zająć punktowane miejsca, tak więc do Kluszkowców, gdzie w połowie sierpnia Olimpiada w klasach Optimist i Laser 4.7 będzie się odbywała, pojedziemy silną dziesięcioosobową ekipą!

Oprócz OOM przed nami jeszcze, już za chwilkę, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Laserze 4.7, których jesteśmy organizatorami, a także kolejny obóz w Nieporęcie i udział w regatach Nivea Błękitne Żagle w Kielcach, start w Mistrzostwach Europy klasy Laser 4.7 w Helsinkach – Igor tam będzie nas reprezentował  oraz w Mistrzostwach Świata Lasera Standarda w Halifaxie, w Kanadzie – tam leci Michał. A na koniec wakacji przewidziany jest wyjazd do Siemian na Mistrzostwa grupy B i do Pucka na Puchar Europy w klasie Laser. Jak widać plan na sierpień bardzo napięty – nie ma czasu na nudę!

 

Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry