Aktualności

Podsumowania, plebiscyty, rankingi… 2009-01-27

Za nami kolejny udany sezon! Cały czas notujemy tendencję wzrostową,  oczywiście liczymy się z tym, że ten dynamizm nie będzie   trwał wiecznie w takim wymiarze, ale póki co cieszymy się bardzo tym, że:

Wzrosła ilość zawodników, wzrosła ilość dzieci rozpoczynających przygodę z żeglarstwem...

Wzrosła zdecydowanie ilość punktów zdobytych Systemie Rywalizacji Dzieci i Młodzieży, jak również w systemie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Wzrosła znacznie ilość medali i dyplomów wywalczonych przez naszych reprezentantów w regatach ogólnopolskich, wzrosła też liczba pucharów z zawodów okręgowych...

Z powodzeniem startowaliśmy w przeróżnych regatach rangi mistrzowskiej poczynając od Mistrzostw Europy, poprzez Puchary Europy, Mistrzostwa Polski, OOM, MMM, kończąc na Mistrzostwach Warszawy.

Michał  zdobył pierwszy w kolekcji klubu medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski - w klasie Laser w konkurencji meczowej zajął 3 miejsce,  też w MMP Lasera, z tym, że w regatach floty Filip był 6. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Laserze Radialu  zgarnęliśmy 4 miejsce - Filip i 8 - Michał.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży mieliśmy dwóch reprezentantów - Igor i Cypek zdobyli 2 punkty.  W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w klasie Laser 4.7 reprezentowało nasz klub 8 zawodników - trzech z nich zajęło miejsca punktowane - Mikołaj  był 4, Marek  5, Kuba 6.  W MMM w klasie Optimist - Matys  zajął 1 miejsce, Max drugie, Krzysiek piąte, a Antek trzynaste.  Występy  te dały nam łącznie 56 punktów MSiT.

Reprezentacja klubu uczestniczyła także z powodzeniem w rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Warszawy Juniorów. W klasyfikacji Optimista zajęliśmy całe podium - 1. Matys , 2. Max, 3. Krzysiek, 6. Antek. Zwyciężyliśmy również w Laserze 4.7 - 1. Filip, 2. Igor, 4. Michał, 5. Cypek.

W rankingu Narodowego Stowarzyszania Klasy  Optimist gr B nasi reprezentanci zajęli 2 miejsca w pierwszej 10 wśród 600 sklasyfikowanych - 4 Max i 10 Matys  . W Mistrzostwach Europy Lasera Radiala, które odbyły się we Francji,  w stawce 200 startujących uzyskaliśmy również wyśmienite rezultaty -  Filip był 15, a Michał 20.  W Pucharze Europy, który odbył w Pucku byliśmy na podium i tuż obok - Michał 3, Filip 4.

Najmłodsi adepci żeglarstwa przez cały sezon dzielnie uczestniczyli w prowadzonym nad Zalewem szkoleniu czyniąc znaczne postępy i próbując z powodzeniem swych sił w regatach Nivea Błękitne Żagle.

Oprócz fantastycznych wyników zawodnicy nasi, podczas zorganizowanych przez klub w trakcie wakacji zakończonych egzaminami kursów: na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego, pozyskali nowe umiejętności i uprawnienia.