Aktualności

Śląski Puchar Optimista 2007-05-27

Poniżej wspomnienia Ryby z wyjazdu...

rybnikW dniach 21-22 kwietnia wzięliśmy udział w naszych pierwszych w tym sezonie regatach, Śląskim Pucharze Optimista, Crewsaver Cup. Nareszcie!  Czekaliśmy na to całą zimę. Do Rybnika wyjechaliśmy w piątek po lekcjach. Przedłużała nam się droga, gdyż nie mogliśmy doczekać się pierwszego, sobotniego wyścigu. Na miejsce dojechaliśmy późnym wieczorem.

W sobotę odbyły się cztery wyścigi. Na starcie stanęło 117 łódek (Grupa A i B). Oprócz żeglarzy z Polski w regatach udział wzięli również Czesi, Słowacy i Białorusini. Denerwowałam się trochę przed pierwszym startem,  lecz poszedł mi bardzo dobrze. Wygrałam pierwszy wyścig a w następnym byłam dopiero osiemnasta. Stało się tak, gdyż  warunki na wodzie były strasznie zmienne a poza tym nie wyszedł mi start. Przed samym sygnałem startowym skleiłam się burtą z inną łódką, ktoś mnie odepchnął, a później musiałam walczyć o odrobienie słabej pozycji. Zestresowana porażką związaną z osiemnastym miejscem przystąpiłam do 3 wyścigu, w którym zajęłam dobre 4 miejsce, a ostatni wyścig wygrałam.  W niedzielę, ze względu na brak wiatru nie odbył się ani jeden wyścig i nie musiałam już walczyć o utrzymanie czołowej pozycji.

Te pierwsze w sezonie regaty nasz klub może zaliczyć do bardzo udanych. Ja, Cypek i Maksio zajęliśmy bardzo dobre miejsca. Oby tak dalej J

1. Ryba, 5. Cypek, 10. Maks, 40. Antek, 43. Mikołaj - gratulacje dla wszystkich!