Aktualności

O pół łódki za daleko… 2011-10-07

Tyle zabrakło Michałowi, aby dostać się do finału Meczowych Mistrzostw Polski, które w Pucku rozgrywane były w miniony weekend. Pozostaje więc zadowolić się brązem w kategorii młodzieżowców i skakać ze szczęścia z powodu srebra (młodzieżowego również), które tydzień wcześniej na Mistrzostwach Polski klas olimpijskich w Górkach wywalczyć się udało!

Mistrzostwa Polski w tym roku po wielu latach przerwy rozgrywane były na wodach Zatoki Gdańskiej w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich [najlepszym akwenie regatowym pod słońcem;-)].  Do Górek zjechało ponad 140 zawodników by walczyć o medale i tytuły w 7 olimpijskich konkurencjach: 470 K, 470 M, Finn, Laser Standard, Laser Radial, RS:X K, RS:X M. Wśród nich dwóch naszych reprezentantów - Michał J. zwany dla dalszych potrzeb tekstu Frankiem i Michał P. Pogoda dopisała - prawdziwie żeglarska była - przez cztery dni zmagań jedynie ostatni należał do słabo wiatrowych. Pierwsze trzy to wiatr 15 - 20 węzłów, z czego nie wszyscy cieszyć się mogli. Franek, radził sobie w tych warunkach nadspodziewanie dobrze, i dość pewnie wywalczył tytuł vice-mistrza wśród młodzieżowców, choć nie obyło się bez nerwów, w trzecim wyścigu urwał się fał i potem trzeba było się pilnować w sprawie DNFów, OCSów i innych takich. Dla Michała, który debiutował na Finnie, w dodatku w pierwszym starcie po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, wiatr w początkowej fazie okazał się zdecydowanie za silny, ale gdyby przez całe regaty wiało tak jak w ostatnim wyścigu, to... kto wie jak by potoczyły się losy tych zawodów;-)... A tak pozostało się cieszyć miejscem 6 w młodzieżowcach.

Tradycyjnie już, tydzień po regatach floty rozgrywane były Meczowe Mistrzostwa Polski. Prawo startu w tych zawodach mają medaliści Mistrzostw Polski oraz 8 najlepszych młodzieżowców. O ile w innych klasach nie wszyscy uprawnieni na starcie się stawili, w klasie Finn konkurencja była ostra. Rozegrano dwa pełne Round Robiny (każdy z każdym), półfinały i finały. O pechu może mówić Franek, który był bliski sprawienia wielkiej niespodzianki i pokonania w półfinałach późniejszego Mistrza Polski. Cóż tym razem się nie udało... Michał natomiast drugiego dnia w rundzie rewanżowej walczył wyśmienicie, niestety słabszy dzień pierwszy sprawił, że ogólnie nasz zawodnik uplasował się na miejscu szóstym (piątym w młodzieżowcach). Z pewnością poczynania dwóch Michałow możemy zaliczyć do udanych. Choć jak zwykle pozostaje mały niedosyt ...

 

A nad Zalewem, w czasie gdy nasi Finniści ścigali się w Górkach, rozgrywany był Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. W licznych klasach i konkurencjach nasi reprezentanci zgarnęli pokaźną ilość owych pucharów... Kuba za pierwsze miejsce w Laserze 4.7, Piter w Optimiście do lat 11, Paulina w Optimiscie do lat 9, a Karola i Marysia w 420.

 

Tymczasem powoli sezon dobiega końca... Przed nami jeszcze w najbliższy weekend start nad Zalewem, a za tydzień ostatnie już pewnie, wyjazdowe - Mistrzostwa Bazy Mrągowo.

 

Wyniki MP klas olimpijskich tu: http://www.mp2011.gda.pl/wynik.php?id=33

Galeria tu: http://www.mp2011.gda.pl/index.php?s=6

A także tu: http://www.fir.com.pl/fir/index.php?id=galeria

 

 

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry