Aktualności

OOM w kolorze brąz po raz drugi! 2011-08-20

Olimpiadowy maraton za nami. Po Laserach ścigały się na wodach Zalewu Optimisty. W tej drugiej części mieliśmy znacznie skromniejszą reprezentację, ale jej  wyniki były równie fantastyczne - Karolina sięgnęła po brąz, a Max był piąty!

W przeciwieństwie do części pierwszej, w drugiej fazie olimpiadowych zmagań wiatr nie dopisał. Dwa pierwsze dni zawodnicy spędzili na brzegu, kolejne dwa przyniosły lekkie podmuchy, w dodatku w kierunku zmienne bardzo. Nasi zawodnicy, którzy w tym roku kończą swoją przygodę z Optimistem, spisali się wyśmienicie w tych ciężkich warunkach - żeglowali bardzo czujnie, na brak szczęścia również nie mogli narzekać.  Dla Karoliny były to ostatnie optimistowe regaty, zdobycie medalu tym bardziej cieszy i jest bez dwóch zdań wymarzonym zwieńczeniem wielu lat treningów na tej klasie. Piąte miejsce Maxa to także  świetny wynik, choć tu apetyt był większy - zwłaszcza, że po pierwszym dniu było srebro... Cóż taki sport - nie ma co narzekać, bo mogło być też gorzej, a przed Maxem jeszcze Mistrzostwa NSKO, gdzie ma szansę się odkuć, no i Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii...

W klubowej rywalizacji całej OOM  zajęliśmy czwarte miejsce ex aequo z CHKŻ Chojnice, i tylko jednego punktu zabrakło do pudła!

Podsumowując - występ naszej reprezentacji w najważniejszej imprezie sezonu bez wątpienia możemy zaliczyć do bardzo dobrych, a nawet doskonałych. Wszystkim należą się wielkie barwa!

A na zakończenie o organizacji regat, w którą byliśmy znacząco zamieszani. Nic to, że Prezes jeszcze bardziej posiwiał, warto było - to były naprawdę udane regaty, i nawet brak wiatru w drugiej części nie zmieni tej subiektywnej oceny;-). Przedsięwzięcie było olbrzymie, stąd obawa, że może przerosnąć nasze możliwości - a jednak się udało - jesteśmy chwaleni! To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie naszych wspaniałych rodziców: Asiu, Moniko, Arku - dzięki!, oraz naszych ludzi od czarnej roboty - Michale P. i Michale J. - jesteście wielcy, i choć Prezes tego nie artykułuje, z pewnością tak myśli - bez Was nie dałby rady!

Wyniki i zdjęcia na naszej regatowej stronie www.regaty-zegrze.pl

 

 

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry