Aktualności

Regatowy maj… 2010-05-17

Maj to jak zwykle czas niezliczonej ilości regat. Tydzień po tygodniu startujemy i to jak! W zakończonej właśnie eliminacji do OOM w klasie Laser nasi zawodnicy wywalczyli złoto - Kuba i srebro - Cypek, to w Sławie, a  w Charzykach, w słynnym Memoriale Ottona Weilanda w klasie Optimist - Max był piąty...

Ale po kolei, a raczej od końca, od Sławy, tam właśnie w miniony weekend rozgrywana była pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4.7 i Techno 293. Na akwenie, gdzie w sierpniu będą się odbywały regaty finałowe tej najważniejszej dla juniorów młodszych imprezy,  wyśmienicie się spisali nasi zawodnicy! Kuba okazał się w swojej klasie bezkonkurencyjny - w ośmiu wyścigach zmiażdżył rywali - nie wypadając ani razu poza czołową dwójkę! Cypek po udanym finiszu ostatniego dnia awansował na drugie miejsce, choć tu nie było już tak łatwo - nasz filozof za bardzo kombinował, a to nie zawsze wydawało... Pozostali nasi reprezentanci też nieźle, choć jak to zazwyczaj bywa - mogło być lepiej! Mikołaj zakończył zmagania na 9 miejscu, a rozpoczynający swoją przygodę z Laserem Matys był 18. Jeśli o Matysie mowa, to w zeszłotygodniowej I eliminacji MWJ, której klub nasz był organizatorem,  świetnie zadebiutował na Laserze - po pierwszym dniu prowadził, niestety w niedzielę nie mógł startować i w związku z tym spadł na dalszą pozycję. W zawodach tych Cypek był 4, Kuba może mówić o pechu - w jednym wyścigu miał awarię sprzętu, a w jednym załapał się na OCSa i ogólnie wylądował na 7 miejscu!

Podczas gdy Laserowcy testowali akwen OOM, Optimiściarze dzielnie walczyli w Charzykach. W grupie A reprezentował nas Max - początek regat niespecjalny, pierwszy dzień kompletnie nieudany, niestety jak się potem okazało ten dzień właśnie zdecydował o tym, że nasz zawodnik nie załapał się na pudło - do szczęścia i pięknego pucharu zabrakło tak niewiele! Drugi dzień to świetna żegluga  Maxa dwa zwycięstwa,  4 i 6 dały mu awans na 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji z szansą na skok jeszcze wyżej. Ostatniego dnia niestety zabrakło wiatru, wyścigi się nie odbyły i marzenie o pierwszej trójce tym razem się nie ziściło. Tak czy owak Max może być z siebie zadowolony - wygrane w poszczególnych wyścigach w grupie A w doborowej stawce to też coś! W grupie B najlepiej spisał się Jasiek - choć i tu pewien niedosyt pozostał. Po rewelacyjnych startach później tak się nakręcał, że tracił miejsca... Ostatecznie wśród 148 zawodników Jasiek 39, Lesti 60, Piter 63 a Zosia 105. Wszyscy obiecują poprawę w kolejnych startach. Zobaczymy!

W zeszłym tygodniu Optimiściarze z grupy A ścigali się dla odmiany w Pucku, w I Eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy oraz do OOM. Wśród 140 zawodników wystartowała czwórka naszych reprezentantów. Trójka finiszowała w złotej grupie. Najlepiej z nich Max, choć przed wyścigami finałowymi był 10, chyba nie wytrzymał napięcia i ostatecznie wylądował na też dobrym 14 miejscu.

Tak pokrótce wygląda pierwsza połowa maja w wykonaniu FIR. Przed nami kolejne eliminacje MWJ i WOM, Święto Wisły, wyjazdy - Optimiściarzy tym razem do Gdyni oraz Laserowców do Pucka.

Ach no i z tych wszystkich startów mamy już trójkę zakwalifikowaną do OOM - Kubę i Cypka w Laserze 4.7 Open oraz Maxa w Optimiście chłopców.

Wyniki

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry