Aktualności

Okiem Prezesa, czyli o 2009 jeszcze… 2010-01-07

Kolejny rok za nami. Może nie tak spektakularny w wyniki jak ubiegły, niemniej znów niezwykle udany. Bardzo pracowity i długi. Walczyliśmy dzielnie już od lutego, a nawet grudnia 2008. Cały czas idziemy do przodu, a efekty możecie ocenić sami... 

 

 

                                     

W 2009 uczestniczyliśmy  w niezliczonej ilości zgrupowań, podczas których pilnie doskonaliliśmy nasze żeglarskie umiejętności. Braliśmy udział w zawodach na wszystkich poziomach rywalizacji, począwszy od Regat NIVEA Błękitne  Żagle, poprzez Warszawską Olimpiadę Młodzieży, Mistrzostwa Warszawy Juniorów,  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowców na Seniorach skończywszy.

W  Systemie Rywalizacji Dzieci i Młodzieży zdobyliśmy  84 punkty, co w zestawieniu z zeszłorocznymi 58,50 stanowi kolejną poprawę!

 

I tak patrząc od góry nasze zdobycze wyglądają następująco:  4 miejsce w Meczowych Mistrzostwach Młodzieżowców w klasie Laser Standard, a także 4 w Mistrzostwach Polski Juniorów w tej klasie - to za sprawą Michała. Aż 10 naszych reprezentantów zakwalifikowało się do regat OOM, w których w klasie Optimist - Karola zajęła w dziewczynach 20 miejsce,  w chłopakach Matys - 22, Max - 30, Krzysiek -  50, Antek - 61, a w  Laserze 4,7 Kuba - 12 , Igor - 13 , Cypek - 20, Marek - 32 , Mikołaj - 35. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Laserze 4.7 wywalczyliśmy  złoto - Matys i srebro - Krzysiek, Alex był 4 a Lesti 5. W Mistrzostwach Warszawy Juniorów w Optimiście Karola była 2 wśród  dziewcząt, Max zwyciężył w chłopcach, Matys był 2, Krzysiek 5, Antek 8, Lesti 13, Janek 14. W tych samych regatach w Laserze 4,7 Cypek 3, Kuba 4, Mikołaj 6, Marek 7, Igor 13, Alex 15. W WOMie w Optimiście Zosia 7 w dziewczynach a Piter 24 w chłopcach.  No a nasi najmłodsi z powodzeniem startowali w regatach NIVEA Błękitne Żagle.

   

12 naszych zawodników objętych było szkoleniem w Kadrze Wojewódzkiej, 4 w KWJ a 8 w KWMł. Dodatkowo Michał realizował zadania w ramach OSSM Puck.

Mamy też na swym koncie organizację imprez na wodach Zalewu Zegrzyńskiego -  regat eliminacyjnych MWJ i WOM w maju i w czerwcu oraz we wrześniu - dwóch w Optimiście i dwóch w Laserze 4.7, jak również Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Laserze 4.7, które odbyły się w sierpniu.

Była też wytężona praca nad poprawą kondycji na treningach ogólnorozwojowych - pływaliśmy niestrudzenie, przemierzaliśmy lasy i bezdroża na rowerach, no i skakaliśmy, robiliśmy przerzuty, przewroty oraz salta podczas ulubionych przez wszystkich zajęć na sali gimnastycznej.

   

Jak widać nie próżnujemy, cały czas notujemy tendencję wzrostową i dokonamy wszelkich starań by ją utrzymać! Obiecujemy nie odpuszczać!

Naszym wspaniałym zawodnikom dziękujemy za ich wyśmienitą postawę, a rodzicom za wytrwałość i pomoc organizacyjną!

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry