Aktualności

Le Grand Final… 2009-09-21

Złoto, srebro, brąz - z takim medalowym dorobkiem kończymy tegoroczne zawody finałowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Warszawy Juniorów! Niestety tym razem nie udało się zająć całego pudła w jednej konkurencji. Ale nie narzekamy - Max pierwszy w chłopakach, Karola druga w dziewczynach to w  Optimistach, Cypek trzeci w chłopakach  w Laserze 4,7...

Na starcie stanęła rekordowa liczba 80 zawodników w klasie Optimist i 21 w klasie Laser 4.7, a wśród nich nasza silna czternastoosobowa ekipa. Pierwszy dzień to rewelacyjna żegluga Maxa, który z dwoma wygranymi, drugim i czwartym wypracował sporą przewagę nad rywalami. Także Cypek w tym dniu spisywał się świetnie, również wygrał dwa  wyścigi z czterech i zakończył dzień tuż za liderem tracąc do niego tylko jeden punkt. Pozostali nasi zawodnicy  ze zmiennym szczęściem, czasami nawet dużym pechem -  o którym może mieć wiele do powiedzenia  Antek po kilkuminutowych zmaganiach z górną boją, na którą został wepchnięty przez zawodnika klasy Laser. Składamy protest - długie rozpatrywanie i udaje się - tamten zostaje zdyskwalifikowany za złamanie przepisu 18 i 2, co pozwala Antkowi otrzymać zadośćuczynienie - średnia z wyścigów dnia. Hitem soboty jest żegluga Zosi, której nowa łódka wyraźnie dodała skrzydeł!

Drugi dzień okazał się nieco pechowy dla naszych sobotnich liderów. Max w pierwszym wyścigu załapał falstart, potem przypływa 10 i zaczyna być nerwowo. Ostatni wyścig regat miał zdecydować o pierwszej trójce, rywale odrobili zaległości. Wejście na ostatnią halsówkę przed metą Max drugi - jest dobrze, nawet przy remisie zwycięży większa ilością lepszych miejsc. Ale nasz zawodnik nie daje za wygraną chce udowodnić, że w tych zawodach jest najlepszy. Tuż po boi zwrot, docinka prawym korzystnym halsem, emocje na Szczupaku sięgają zenitu, krzyżówka i... jest pierwszy ze sporą przewagą, spokojna kontrola do mety i mamy zwycięzcę  regat finałowych oraz całego cyklu!  Niedziela to przebudzenie Karoliny, która z miejsca 19 po pierwszym dniu świetną żeglugą wskakuje na szóste ogólnie i 2 w dziewczynach. Matys  z wywrotką w pierwszym wyścigu ląduje na przyzwoitym 5 miejscu, dzięki czemu udaje mu się utrzymać druga pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu! Krzysio finiszuje tuż za nimi 7 ogólnie 5 w chłopakach.  Antek  kończy na 11. Pozostali zdecydowanie lepiej niż w sobotę Lesti 21, Jasio 26. To w MWJ. A w WOMie Zosia zajmuje 5 miejsce w dziewczynach, ogólnie 15, a Piter 27. W Laserach Cypek niestety traci swoje świetne drugie miejsce po nienajlepszej żegludze tego dnia i kończy zmagania na 4 ogólnie i trzecim w chłopakach i takie też miejsce zajmie w klasyfikacji generalnej MWJ, Kuba 5, Marek 7, Mikołaj 10 i czyniący znaczące postępy Alex 16.

Gratulacje i brawa dla wszystkich!

Uroczyste podsumowanie całego cyklu z pucharami, nagrodami, dyplomami oraz uściskami  różnych ważnych osobistości odbędzie się pewnie jak zwykle podczas zakończenia sezonu WOZŻ w okolicach końca listopada.

Wyniki

Galeria

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry