Aktualności

Wyśmienity września początek… 2009-09-07

Za nami kolejna, ostatnia już w tym sezonie - za dwa tygodnie wielki finał, eliminacja WOM i MWJ w klasie Optimist, rozgrywana tym razem w ramach Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego pod patronatem miesięcznika ŻAGLE i przy naszej organizacji.

Na starcie stanęło ponad siedemdziesięciu zawodników z 7 klubów warszawsko-legionowskich. W ciągu dwóch dni rozegraliśmy 6 wyścigów przy urozmaiconej aurze - było i słońce i deszcz, nagłe porywy wiatru i zmiany kierunku. Klasą dla siebie w tych trudnych warunkach okazały się dziewczyny, to właśnie im przypadło w udziale całe podium w klasyfikacji generalnej. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Karolina druga ogólnie, i wśród dziewcząt, w chłopakach Matys pierwszy, Krzysiek drugi, Max trzeci. Pozostali walczyli ze zmiennym szczęściem.  Antek  - 14, z czarną flagą powracającą w niemal każdych regatach jak bumerang,  Jasio i i Lesti jak zwykle, konkurowali z wielkim zacięciem, ale głównie między sobą, kończąc zmagania na remisie, najmłodsi - Zosia i Piter - dzielnie pokonywali własne słabości w walce z wietrznym żywiołem! Przy okazji regat optimistowych, ścigały się również Lasery 4.7. I tu nasi pokazali się z jak najlepszej strony - Kuba trzeci, a Marek czwarty.

W tym czasie, gdy nasi Optimiściarze z powodzeniem ścigali się po Zalewie, nieco starsi walczyli w Łebie o medale Mistrzostw Polski Juniorów w klasie Laser Standard. Tam również wiatr dopisał, może nawet aż nadto - ostatniego dnia regat wyścigi się nie odbyły, z powodu zbyt dużej jego prędkości. Nas reprezentował w Łebie Michał, który w stawce 25 zawodników wywalczył miejsce tuż za podium. I jak sam przyznaje, w tych silno wiatrowych warunkach na medal szans raczej nie było - „...zima nie tak przepracowana i sił trochę brakuje!" Na usprawiedliwienie przypomnijmy, że Michał zdawał w tym roku maturę, która poszła mu wyśmienicie - dostał się na  mocno obleganą Socjologię na UW. Tak, więc czasu na trening było troszkę mniej niż zwykle!

Przed nami jeszcze - w przyszłym tygodniu Mistrzostwa NSKO w Kamieniu Pomorskim i Mistrzostwa Polski w Laserze Radialu w Charzykowach, a za dwa tygodnie Finał WOM i MWJ w Optimiście i Laserze 4.7. Oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w Łebie.

Wyniki

Galeria

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry