Aktualności

Puchar Warszawy dzień trzeci - ostatni! 2016-05-30

Niedziela przywitała uczestników Pucharu Warszawy piękną pogodą i optymistyczną prognozą wiatrową. Co prawda jeszcze o 10.00 płaska tafla jeziora nie zapowiadała wyjścia na wodę o czasie, sędziowie jednak zdecydowali się wypuścić zawodników, co okazało się świetnym posunięciem bowiem  wkrótce wiatr się pojawił i start do wyścigu zasygnalizowano z jedynie kilkuminutowym opóźnieniem. Dla grupy A rozegrano wszystkie 4 zaplanowane wyścigi, grupa B miała o jeden wyścig mniej. I choć rywalizacja na wodzie zakończyła się się wraz z ostatnim wyścigiem, na uczestników czekały jeszcze niemałe emocje podczas uroczystego zakończenia regat. Organizatorzy oprócz statuetek i upominków dla najlepszych, przygotowali również nagrody, które rozlosowano wśród wszystkich uczestników - osprzęt żeglarski ufundowany przez firmę e-Boats.pl oraz dwa żagle sponsorowane przez Jsail. Nagrodzono również zwycięskie drużyny atrakcji brzegowych, czyli piątkowego toru przeszkód.

Podsumowując trzydniowe zmagania, ponad 150 żeglarzy przybyłych z całej Polski do Nieporętu nie mogło narzekać na nudę i brak atrakcji. Mimo, że wiatr nie rozpieszczał, założony plan rozegrania 9 wyścigów udało się zrealizować prawie w całości. Zawodnicy mogli się również sprawdzić w konkurencjach zręcznościowych na brzegu. Zorganizowany tor przeszkód gdzie rywalizowały trzyosobowe  drużyny  cieszył się sporym zainteresowaniem.  Na dodatek młodzi zawodnicy chociaż trochę mogli się poczuć jak uczestnicy regat olimpijskich, bowiem w obsadzie sędziowskiej zawodów na Zegrzu, mieliśmy przyjemność gościć dwie panie sędzie, które sędziować będą żeglarstwo na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016:-)

Rywalizacja w niezwykle wymagających warunkach słabego i zmiennego wiatru, wymagała od uczestników nie lada umiejętności i koncentracji.  W grupie A najlepiej poradzili sobie z trudnościami akwenu warszawscy zawodnicy, na najwyższym stopniu podium stanął Ignacy Oźminkowski, druga była Emilia Roszkowska, a trzecia Gabriela Czapska (wszyscy z klubu Spójnia Warszawa). W grupie B Warszawiacy byli bardziej gościnni - pierwsze miejsce zajęła Amelka Potejko z MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, drugi był Mateusz Gigielewicz z Bazy Mrągowo, na najniższym stopniu podium stanęła Lilly May Niezabitowska z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Poczynania młodych żeglarzy można było śledzić na bieżąco na tweeterze:https://twitter.com/RegatyZegrze 

oraz na  FB: https://web.facebook.com/events/897156217049110/

Wyniki dostępne są na stronie: http://regaty-zegrze.pl/index.php?id=wyniki

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry