Aktualności

Nie do końca koniec… 2011-10-30

Niby już zimno za oknami, ostatni trening nad Zalewem i ostatnie regaty w Mrągowie dawno za nami, pakowanie sprzętu i ulubione przez wszystkich sprzątanie hangaru też. Już  dwie kolejne soboty upłynęły nam pod znakiem ćwiczeń gimnastycznych na AWF.  Jednym słowem sezon żeglarski  zakończony! Ale...

Oczywiście jak zwykle nie dla wszystkich. Podczas gdy jedni wygrzewają się w domu, ślęczą nad lekcjami lub zwyczajnie się nudzą , inni już od siódmej rano są na wodzie by wykorzystać wiatr północny na Lago di Garda.  Michał, który pojechał z kadrą Finnistów do Włoch tak właśnie spędzać będzie najbliższy tydzień. Podobnie nasze dwie 420stki, które również  na Gardzie szlifują aktualnie swe umiejętności.  

Tymczasem Max zmaga się z falami  w dalekim  Vigo. Trening i start w Hiszpanii to element przygotowań do grudniowych Mistrzostw Świata w klasie Optimist, które w tym roku w Nowej Zelandii. Oto krótka relacja znad Atlantyku, otrzymana z dobrze poinformowanych źródeł:

Jak melduje telefonicznie z Vigo Max Jabłecki: na zachodnim wybrzeżu Hiszpanii trwają przygotowania do Semana NCG del Atlántico Meeting Internacional Pescanova de Optimist. W regatach w Vigo weźmie udział blisko 400. zawodników z Hiszpanii, Portugalii, Polski, Norwegii, Włoch, Węgier, Słowenii, USA, Niemiec, Anglii i Singapuru. Max, który przebywa od tygodnia wraz z przyjaciółmi z Nivea Team Poland na zgrupowaniu nad oceanem w ramach przygotowań Kadry do Mistrzostw Świata w NZ, nie narzeka na brak fali i wiatru (w środę w regionie doszło do załamania pogody, nawałnica szalejąca nad Półwyspem Iberyjskim zalała i nieco sparaliżowała miasto, a jak donosi prasa, w okolicy widziano trąbę wodną ;). Środa była więc dniem odpoczynku od żeglowania, już jednak następnego dnia po tych wydarzeniach Nivea Team Poland powróciła na wody Atlantyku i kontynuuje proces szkoleniowy, sparingując  się na wodzie po wiele godzin z reprezentacjami innych krajów. Regaty zaczynają się od niedzieli, potrwają do 1 listopada. Udział reprezentacji Polski tak odnotowano w Real Club Nautico de Vigo.

A my, tu w Polsce, w oczekiwaniu na nowy sezon trenujemy salta na AWF, ale o tym już było. Odbieramy wyróżnienia z rąk Pani Burmistrz dzielnicy Wawer - o czym tu. Możemy też sobie powspominać, oglądając zagubione i niepublikowane dotąd fotki z Mistrzostw NSKO w Kamieniu, na przykład...

 

 

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry