Aktualności

49er i cała reszta! 2011-09-12

No i się skończyły! Kolejne regaty za nami. Tym razem Nieporęt gościł przedstawicieli mniej juniorskich klas niż zwykle, choć oczywiście tych najmłodszych również nie mogło zabraknąć. Nad Zalew przyjechali zawodnicy olimpijskich  49erów i trochę mniejszych  29erów, by walczyć o medale Mistrzostw Polski. Również Latające Holendry i Mastersi na Finnach mieli swoje Mistrzostwa, OK Dinghy i Hornety ścigały się w Pucharze Lotto,  Optimiściarze z  grup A i B walczyli o tytuły Mistrzów Warszawy, a Lasery 4.7  rywalizowały w ostatniej eliminacji MWJ.

Uczestniczyliśmy w całym tym przedsięwzięciu jako organizatorzy, no i oczywiście startowaliśmy też. Optimiściarze z grupy B spisali się wyśmienicie - Zosia zwyciężyła w dziewczynach, Magda była trzecia, a w chłopakach Piter wywalczył srebro.  Grupa A nieco słabiej - trochę wiatru zabrakło, szczęśliwie, mimo gorszego startu,  Maxowi udało się zachować pozycję lidera w całym cyklu MWJ. W Laserach 4.7 Kuba wygrał, Cypek był drugi - to dobry prognostyk przed regatami finałowymi, które odbędą się w najbliższy weekend.