Aktualności

Pracowity początek września… 2011-09-08

Rok szkolny przywitaliśmy, jak na klub żeglarski przystało, regatami. Laserowcy ścigali się w Gdyni na Mistrzostwach Polski, a najmłodsi Optimiściarze startowali na Zegrzu w regatach finałowych NBŻ, w których organizację byliśmy wraz z Portem Jachtowym Nieporęt dodatkowo zamieszani.

Niestety wiatr niespecjalnie dopisał. W Gdyni dwa pierwsze dni zmagań przebiegały pod znakiem wiatrów słabych i niestabilnych, w niedzielę trochę lepiej powiało, choć kierunek, jak to w Gdyni, znów nie należał do zbyt stałych.  Nasi zawodnicy rywalizowali w tych warunkach ze zmiennym szczęściem, zwłaszcza, że startowali w nowych dla siebie konkurencjach - Laserowcy na Radialach, a Karola i Antek debiutowali na 420-stkach. Najlepiej spisał się Kuba, który zakończył zmagania juniorów na 5 miejscu, Cypek był 13, w  420stce Karola w dziewczynach była 10, a Antek w chłopakach 11, reszta niestety trochę słabiej. Cóż nie wszyscy kochają Gdynię!

A w Nieporęcie w regatach finałowych NIVEA Błękitne Żagle startowało aż 221 młodych żeglarzy z 23 klubów, z całej Polski. Niestety w sobotę zabrakło wiatru, uczestnikom pozostały więc gry i zabawy na brzegu. W niedzielę było już znacznie lepiej, udało się rozegrać dwa wyścigi i wyłonić zwycięzców zarówno Błękitnej Wstęgi Jeziora Zegrzyńskiego jak i całych  regat. Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji jedenastolatków stanęła Magda!

Wyniki Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich

Wyniki NBŻ

A przed nami kolejny pracowity weekend w Nieporęcie - mistrzostw przeróżnych natłok - organizujemy i startujemy! Trzymajcie kciuki!
powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry