Aktualności

A teraz coś z zupełnie innej beczki, czyli RS Tera… 2010-10-21

W miniony weekend, w ramach Regat Zakończenia Sezonu, testowaliśmy nową na naszym rynku klasę - RS Tera, która stanowić ma pomost między Optimistem  a Laserem...

W sobotę odbył się oficjalny trening, a w niedzielę regaty. W związku z tym, że do dyspozycji było tylko 10 łódek, a chętnych do zmierzenia się z nią aż 31, zawody, w których organizacji mieliśmy przyjemność współuczestniczyć, rozegrane zostały systemem przesiadkowym, sędziowane były bezpośrednio z wody zgodnie z dodatkiem Q [tak jak wyścigi medalowe na regatach Pucharu Świata i Igrzyskach Olimpijskich:-)].  Zawodnicy podzieleni zostali na dwie floty, w każdej z nich były 4 grupy, ścigające się każda z każdą. Przesiadki odbywały się na barce, gdzie wszyscy, którzy akurat nie żeglowali mogli pokrzepić się    grochówką czy rozgrzać herbatą, bo choć pogoda była piękna, niebo bezchmurne, to temperatura powietrza nas nie rozpieszczała. Po rozegraniu 3 wyścigów we flotach pięciu najlepszych zawodników  z  każdej zakwalifikowało się do finału, w którym rozegrano kolejne 3 wyścigi. No i tak się jakoś złożyło, że całe podium zajęte zostało przez naszych. Antek stanął na najwyższym jego stopniu, Max był drugi a Matys trzeci.  

Dziękujemy naszym rodzicom - Asi, Monice, Jarkowi, Pawłowi, Krzyśkowi oraz Marcinowi za niestrudzoną pomoc podczas regat!        

 

 

Wyniki

Galeria                                                                                                                                                                                           

 
                                                                                    
powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry