Aktualności

Połowa wakacji za nami… 2010-07-30
        

Pierwszy miesiąc wakacji przemknął niepostrzeżenie. Tak to jest, w końcu w ciągłym ruchu jesteśmy!

Zaczęliśmy jak zwykle obozem szkółki w Nieporęcie. Młodzi adepci żeglarstwa  z wielką determinacją zdobywali nowe umiejętności, dzielnie uczestniczyli we wszystkich obozowych zajęciach i mimo chwilowych zwątpień -nie poddawali się w dążeniu by ujarzmić  wiatr i wodę.

Starsi -  Laserowcy i Optimiściarze, pierwszą połowę lipca spędzili w Pucku, gdzie pilnie trenowali (i nie tylko - był też rejs po Zatoce, co na zdjęciach obok podziwiać można), by potem wziąć udział w regatach w Gdyni. Lasery w Pucharze Miasta Gdyni, a Optimisty w Pucharze Trenerów YKP Gdynia.  Zawody te były szczególnie ważne dla naszych Laserowców - Marka, Krzyśka i Mikołaja, gdyż były ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do OOM. Chłopcy wywiązali się z zadania wyśmienicie, uzyskali kwalifikację i tak w OOM w Laserze 4.7 będziemy mieć  6 naszych reprezentantów. Dodatkowo Kuba zdeklasował rywali w konkurencji Laser 4.7 Open wygrywając wszystkie wyścigi, w których startował, a Marek był 3 w Laserze 4.7 chłopców.

Przed nami kolejne obozy i regaty. Już z a chwilę zaczynamy zgrupowanie w Nieporęcie, na początku sierpnia grupa B będzie się ścigać w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, no a potem najważniejszy sprawdzian - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  w Sławie, w której prawo startu uzyskało aż 9 naszych reprezentantów. Trzymajcie kciuki!

P.S. Wiadomość z ostatniej chwili - Max 11 na 200 w kończących się właśnie Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w klasie Optimist...

 

Tu można prześledzić wyniki...

A tu obejrzeć zdjęcia różne przedwakacyjne jeszcze...                                                            

      
powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry