Aktualności

Drużynowi Mistrzowie! 2010-06-05

Z pomysłu naszego Prezesa,  za sprawą Kuby Nizińskiego  z WTW odbyły się I Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza w klasie Optimist. Nie mogliśmy tego nie wygrać...

Na starcie stanęło  6 ekip: dwie z WTW, jedna ze Spójni, jedna z MOS 2 i 2 nasze. Nie wszyscy do końca wiedzieli o co chodzi - drużynówki to zupełnie odmienna forma ścigania się - startują dwa zespoły 4 osobowe i generalnie chodzi o to by dowieźć do mety jak najlepsze miejsca tak by uzyskać mniej punktów niż przeciwnik i wygrać mecz. Liczy się prędkość, technika no i oczywiście taktyka. Wszystko rozgrywane jest pod okiem arbitrów, którzy na wodzie podczas wyścigu rozstrzygają kwestie sporne w zakresie przepisów. Forma rozgrywek bywa różna - może być system pucharowy albo każdy z każdym. W naszych regatach odbyły się dwie rundy round-robin czyli każdy z każdym, a  z nich wyłonione zostały pary do walki o miejsca 5-6, 3-4 i 1-2.

Nasz zespół nr 1 w składzie Matys, Max, Krzysiek i Antek w dwóch rundach eliminacyjnych stracił tylko jeden mecz a w finale pokonał po pasjonującej walce reprezentantów Spójni 2-0. Zespół nr 2  -Jasiek, Zosia, Lesti i Piter startował po raz pierwszy w tego typu regatach i początkowo był  z lekka  zagubiony, na koniec rozkręcił się jednak i rywalizację o 5 miejsce z drugą drużyną WTW wygrał!

Emocji było sporo, chyba się wszystkim podobało, mamy więc nadzieję, że impreza ta na stałe wejdzie do zalewowego kalendarza.

Wyniki  rywalizacji:

1.       FIR 1

2.       Spójnia

3.       WTW 1

4.       MOS

5.       FIR 2

6.       WTW 2 

 

Galeria

 

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry