Aktualności

No i zaczęliśmy… 2010-04-28

W miniony weekend po zimowych wędrówkach rozpoczęliśmy sezon na rodzimych wodach. Porozrzucani  po różnych zakątkach Polski - żeglowaliśmy po Jeziorze Sławskim, Zatoce Puckiej oraz pobliskim, ulubionym naszym Zalewie Zegrzyńskim...

W Nieporęcie nasze młode Optimiściarki sprawdzały czy po zimie pamiętają jeszcze jak się żegluje - okazało się, że nie zapomniały. Warunki  jak na pierwsze próby w tym sezonie - nie rozpieszczały, zwłaszcza w sobotę - porywisty wiatr i zimna woda zdecydowanie nie ułatwiały zadania - mimo tych przeciwności dziewczyny poradziły sobie wyśmienicie!

Do Sławy na przedolimpiadowy rekonesans i start w regatach wybrali się Optimiściarze. Właśnie ten akwen będzie latem gościł konkurencje żeglarskie w ramach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  Nie do końca wiadomo jak oceniają to miejsce - zdania są podzielone... Po zawodach wyruszyli do Pucka by dołączyć do urzędujących tam od soboty Laserowców. Tygodniowy pobyt na Wybrzeżu obie grupy zakończą startem w kolejnych regatach - Lasery w Gdyni w Pucharze Arki a Optimisty w Pucharze Zatoki w Pucku.

W tym czasie, gdy starsi będą się ścigać nad morzem - najmłodsi adepci żeglarstwa rozpoczną swą przygodę z Optimistem ... Pierwszego maja rusza nasza szkółka regatowa w Nieporęcie!

powrót do poprzedniej strony
 

wspierają nas:
 
 

do góry